Zielone Prawo

Prawo i Ochrona Środowiska

Profesor Jan Szyszko kandydatem na Ministra Środowiska

Beata Szydło na dzisiejszej konferencji prasowej zaprezentowała skład nowej Rady Ministrów. Zgodnie z decyzją Komitetu Politycznego Prawa i Sprawiedliwości resortem środowiska ma pokierować profesor Jan Szyszko.

Jan Szyszko jest profesorem nauk leśnych. Ma w swoim dorobku popularno-naukowym ponad 230 książek, prac, publikacji naukowych z zakresu użytkowania zasobów przyrodniczych i ekologii. Jest współtwórcą i kierownikiem Samodzielnej Pracowni Oceny i Wyceny Zasobów Przyrodniczych. Założycielem Międzyuczelnianego Studium Oceny i Wyceny Zasobów Przyrodniczych SGGW i SGH oraz Podyplomowego Studium Kompensacje Przyrodnicze dla Natury 2000. Wykłada w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego i Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.

ministerstwo srodowiska

W latach 1997-1999 profesor Szyszko był Ministrem Ochrony Środowiska Zasobów Naturalnych i Leśnictwa w rządzie Jerzego Buzka, a w latach 2005–2007 Ministrem Środowiska w rządach Kazimierza Marcinkiewicza i Jarosława Kaczyńskiego (w 2006 r. wydał, budzącą wiele kontrowersji, decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach realizacji obwodnicy przecinającej Dolinę Rospudy). Przyszły Minister Środowiska jest posłem na Sejm RP nieprzerwanie od 2005 r., był także pełnomocnikiem rządu do spraw Konwencji Klimatycznej i Prezydentem V Konferencji Stron Konwencji Klimatycznej ONZ (1999-2000) oraz sędzią Trybunału Stanu w latach 2001-2005.

Share Button

Comments are closed.