Zielone Prawo

Prawo i Ochrona Środowiska

Nagroda Prezydenta dla ZUO w Gorzowie Wlkp.

Wczoraj w Poznaniu odbyła się gala wręczenia Nagród Gospodarczych Prezydenta RP. Zwycięzcą w kategorii „Zielona Gospodarka” został Zakład Utylizacji Odpadów w Gorzowie Wielkopolskim.

Nagrody Gospodarcze Prezydenta RP wyróżniają przedsiębiorstwa, instytucje i wynalazców, którzy wnoszą znaczący wkład w unowocześnianie i rozwój gospodarki. Przyznaje się je w 5 kategoriach: Innowacyjność, Obecność na Rynku Globalnym, Ład Korporacyjny i Społeczna Odpowiedzialność Biznesu, Zielona Gospodarka oraz Trwały Sukces.

Konkurs składa się z 3 etapów. W pierwszym z nich instytucje zaproszone do zgłaszania kandydatów do Nagrody (jest ich 58) przesyłają wnioski do Sekretariatu Nagrody. Następnie spośród nadesłanych zgłoszeń w tajnym głosowaniu Kapituła Nagrody dokonuje wyboru nominowanych. W ostatnim etapie spośród nominowanych przez Kapitułę Prezydent wskazuje Laureatów w poszczególnych kategoriach.

O statuetki w kategorii „Zielona Gospodarka” walczą przedsiębiorstwa działające w obszarze zielonej ekonomii lub na rzecz ochrony środowiska. Oprócz laureata – przedsiębiorstwa, które od ponad 20 lat zajmuje się unieszkodliwianiem odpadów z Gorzowa Wlkp. i okolic, w tej kategorii nominowana do nagrody była firma FOSFAN produkująca nawozy rolnicze i ogrodnicze, a także realizująca usługi przeładunkowe oraz magazynowanie towarów.

Gala wręczania Nagród Gospodarczych Prezydenta RP

Video: Prezydent.pl/youtube.com
Share Button

Comments are closed.