Zielone Prawo

Prawo i Ochrona Środowiska

Nowy prezes ZUO w Gorzowie Wlkp.

Marek Wróblewski złożył rezygnację ze stanowiska prezesa zarządu Zakładu Utylizacji Odpadów sp. z o.o. w Gorzowie Wielkopolskim. Rada nadzorcza ZUO zdecydowała, że jego miejsce zajmie Artur Czyżewski, a dotychczasowy prezes przez najbliższe 4 lata ma mu pomagać w zarządzaniu Spółką.

Jak informuje Biuro Prasowe gorzowskiego magistratu Marek Wróblewski złożył rezygnację ze stanowiska prezesa zarządu Zakładu Utylizacji Odpadów sp. z o.o. w Gorzowie Wielkopolskim. W związku z tym Rada nadzorcza Spółki, na posiedzeniu 12 sierpnia 2015 r., powołała nowego prezesa zarządu – został nim Artur Czyżewski. Dotychczasowy prezes nie odejdzie jednak z ZUO – przez najbliższe 4 lata będzie pełnił funkcję wiceprezesa Zakładu – ma wspierać Spółkę prowadząc dotychczasowe projekty oraz będąc prezesem w kluczowych spółkach zależnych.

Artur Czyżewski jest absolwentem Wydziału Zarządzania Akademii Ekonomicznej w Katowicach. Nowy prezes od 14 lat pracuje na stanowiskach menadżerskich nadzoru właścicielskiego spółek holdingowych, a przez ostatnie 9 lat pełnił funkcję prezesa lub członka zarządu w spółkach związanych z energetyką i szeroko rozumianą logistyką. Pracował między innymi w spółce transportowej, w szczecińskim porcie należącymi do holdingu Deutsche Bahn, był prezesem spółki AsPAK wywodzącej się ze spółek Zespołu Elektrowni PAK, kierował także Nasycalnią Podkładów w woj. opolskim należącą do grupy TrackTec.

Gorzów Wielkopolski Zakład Utylizacji Odpadów

Video: WFOŚiGW w Zielonej Górze/youtube.com
Share Button

Comments are closed.