Zielone Prawo

Prawo i Ochrona Środowiska

Konkurs Śladami Natury 2000

Ruszył konkurs „Śladami Natury 2000”. Jego celem jest zainspirowanie dziennikarzy do podjęcia tematu ochrony różnorodności biologicznej oraz cennych i zagrożonych wyginięciem gatunków roślin i zwierząt, a także siedlisk przyrodniczych występujących w obszarach Natura 2000.

Konkurs skierowany jest w szczególności do dziennikarzy zajmujących się tematyką ekologii w mediach ogólnopolskich, regionalnych i branżowych. Jednak zgłaszając prace na konkurs, swój warsztat pisarski mogą sprawdzić nie tylko zawodowi dziennikarze, ale również osoby zajmujące się tzw. dziennikarstwem obywatelskim.

Zadaniem konkursowym jest przygotowanie materiału promującego ideę ochrony środowiska w ramach Europejskiej Sieci Ekologicznej Natura 2000 w jednej z dwóch kategorii. Pierwsza dedykowana jest zawodowym dziennikarzom gazet, czasopism, stacji radiowych i telewizyjnych oraz portali internetowych. Druga kategoria skierowana jest do osób niebędących zawodowymi dziennikarzami, uprawiających tzw. dziennikarstwo obywatelskie. Zgłoszenia obejmować mogą dowolną liczbę prac danego autora opublikowanych lub wyemitowanych w mediach, a w przypadku drugiej kategorii na portalach dziennikarstwa obywatelskiego (np. Wiadomości24.pl, iThink.pl, Interia360.pl, InfoTuba.pl, Alert24.pl) w okresie od 1 stycznia 2014 r. do 31 października 2014 r. Dziennikarze mogą zgłaszać również prace przygotowane specjalnie na konkurs, niepublikowane lub niewyemitowane dotychczas w mediach.

Materiały w obu kategoriach można zgłaszać do 31 października 2014 r. Rozstrzygnięcie konkursu planowane jest na listopad 2014 r. Zwycięskie prace zostaną wyłonione przez Komisję Konkursową, w skład której wchodzą m.in. przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska.

Źródło: poznajnature.pl
http://poznajnature.pl/konkursdziennikarze-informacje/

Share Button

Comments are closed.